Detta är senaste generationen av Hip Thrust-bänkar. Med denna bänk övar du motion och höfter. Detta är ett bra kompliment till tex Marklyft.
Den fungerar i kombination med stång och tex Slamballs.
Bänken har ett tjockt gods och väger ca 70kg, den är tillverkad i stål och har hjul.
Detta är senaste generationen av Hip Thrust-bänkar. Med denna bänk tränar du effektivt glutes, hamstrings och hela bakre kedjan. utmärkt som komplement till tex Marklyft.
Den fungerar i kombination med stång, Slamballs, hantlar, kettlebells, gummiband eller vilket som helst annat motstånd du vill använda.
Bänken har ett tjockt gods och väger ca 70kg, den är tillverkad i stål och har rammonterade hjul för underlättande av transport i lokalen.
| Bredd | 90cm |
|---|---|
| Längd | 158cm |
| Höjd | 48cm |
| Vikt | 75kg |
| Viktmagasin | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Säkerhetsarmar | Nej |
| Justerbar bredd | Nej |
| Ställbart ryggstöd | Nej |
| Transporthjul | Nej |
| Kvalitet | Semi-Kommersiell |
| Muskelgrupp | Glutes |