En olympisk skivstång i chrome med kullager.
Specifikationer.
Håldiameter: 50mm
Stångens längd: 220cm
Greppdiameter: 29mm
Stångens vikt: 20kg
Maxlast: 340kg
En chromad olympisk skivstång i mycket hög kvalité med glidlager. Passar till alla 50MM Bumpers/Viktskivor.
29mm greppdiamter, vilket skapar mindre flex i stålet och gör stången väl anpassad till styrkelyft.
Specifikationer.
Håldiameter: 50mm
Stångens längd: 220cm
Greppdiameter: 29mm
Stångens vikt: 20kg
Maxlast: 340kg
Fjäderlås ingår inte
| Längd | 220cm |
|---|---|
| Vikt | 20kg |
| Viktmagasin | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Säkerhetsarmar | Nej |
| Justerbar bredd | Nej |
| Ställbart ryggstöd | Nej |
| Transporthjul | Nej |
| Håldiameter | 50 mm |
| Kvalitet | Semi-Kommersiell |
| Längd skivstång | 220 cm |
| Vikt skivstång | 20 kg |