Viktskivornas håldiameter är 50mm, varje viktskiva är kalibrerad till 10gram+/-
Thor Fitness Fractional Plates Competition med vikterna 0.25KG, 0.5KG, 1KG, 1.5KG, 2KG, 2.5KG och 5KG!
Viktskivornas håldiameter är 50mm, varje viktskiva är kalibrerad till 10gram+/-
För seriösa lyftare är detta ett måste när man ska jobba upp sitt rekordbästa!
Skivorna Säljes styckvis.
| Bredd | 0,5 - 1,4cm |
|---|---|
| Höjd | 10 - 24,8cm |
| Vikt | 0,25 - 5kg |
| Viktmagasin | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Säkerhetsarmar | Nej |
| Justerbar bredd | Nej |
| Ställbart ryggstöd | Nej |
| Transporthjul | Nej |
| Kvalitet | Kommersiell |