Safety Squat Skivstång för att göra squats på ett säkert sätt. Mjuk skydd runt nacken och axlar. Den perfekta skivstången för squats.
Safety Squat Skivstång för att göra knäböj på ett säkert sätt. Mjuk skydd runt nacken och axlar. Stången erbjuder möjlighet att variera sin benträning och ger en något annorlunda ledvinkel än en klassisk knäböj.
Den perfekta skivstången för variation på squats.
Vikt: 22kg
Grepp: 30mm
Längd: 220cm
Håldiameter: 50mm
Maxvikt: 340kg
| Längd | 220 cm |
|---|---|
| Vikt | 22kg |
| Viktmagasin | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Säkerhetsarmar | Nej |
| Justerbar bredd | Nej |
| Ställbart ryggstöd | Nej |
| Transporthjul | Nej |
| Håldiameter | 50 mm |
| Greppdiameter | 30 |
| Maxbelastning | 340 kg |
| Kvalitet | Semi-Kommersiell |
| Längd skivstång | 220 cm |
| Vikt skivstång | 22 kg |